VarroMed – nowy lek na warrozę.

Dodano: 12:36, 09.06.2018

VarroMed – nowy lek na warrozę.

varroMed

Pierwsze 3-sezonowe zwalczanie warrozy. VarroMed jest pierwszym zarejestrowanym w procedurze UE produktem leczniczym weterynaryjnym dla pszczół zatwierdzonym przez Komisję Europejską.
VarroMed jest gotowym do uzycia produktem na bazie tylko naturalnie występujących substancji w kombinacji dwóch aktywnych składników- kwas mrówkowy i dihydrant kwasu szczawiowego. lek z zerowym okresem karencji. Dostepny bez przepisu lekarza. VarroMed jest przeznaczony do zwalczania warrozy w rodzinach pszczoły miodnej wiosną, późnym latem i zimą- w okresie czerwiowym i bezczerwiowym.

Skład:
1 ml produktu zawiera: Kwas mrówkowy 5 mg, Kwas szczawiowy dwuwodny 44 mg (co odpowiada 31,42 mg kwasu szczawiowego bezwodnego); Substancje pomocnicze: Karmel amoniakalno-siarczynowy (E150d), Syrop sacharozowy, Wyciąg z propolisu 20%, Olejek z anyżu gwiazdkowego, Olejek cytrynowy, Kwas cytrynowy jednowodny, Woda oczyszczona

Dawkowanie i droga podawania:
podanie w ulu. Produkt nanosić na pszczoły w uliczkach międzyramkowych korpusu gniazdowego . Należy upewnić się, że leczone pszczoły mają wystarczający dostęp do wody do picia.

Dawka:
Wstrząsnąć przed użyciem. Dawkę należy starannie dostosować do wielkości rodziny pszczelej (zob. tabela dawkowania). Należy określić wielkość rodziny pszczelej oraz liczbę przestrzeni zajętych przez pszczoły, które będą leczone, a następnie wybrać wymaganą ilość produktu.

Zalecenia dla prawidłowego podania:
Produkt należy stosować przede wszystkim w okresach niskiej aktywności lotnej pszczół (późnym popołudniem, wieczorem). Aby uniknąć przedawkowania produktu VarroMed u poszczególnych pszczół, należy starać się równomiernie rozprowadzić produkt na pszczoły, szczególnie w kłębie zimowym. Nie należy stosować produktu VarroMed w okresie pożytku nektarowego ani wówczas, gdy w ulu znajdują się plastry z miodem. Przed zastosowaniem należy ogrzać produkt do temperatury wynoszącej od 25°C do 35°C, a następnie dobrze wstrząsnąć.

Przed podaniem zaleca się usunięcie mostków woskowych między górnymi listewkami ramek. Nie należy podnosić ramek w czasie podawania produktu i mniej więcej przez tydzień po ostatnim cyklu leczenia. Aby ustalić poziom inwazji roztoczy w ulu, należy kontrolować śmiertelność roztoczy: należy monitorować osypane roztocza na wkładce dennicowej ula przed pierwszym cyklem leczenia, a następnie maksymalnie 6 dni po każdym cyklu leczenia. Należy przeprowadzić jednoczesne leczenie wszystkich rodzin pszczelich znajdujących się w danym miejscu, aby zminimalizować ryzyko ponownej inwazji roztoczy.

Prawidłowa aplikacja leku:Diamant Fondant pszczeli 5 kg

Dodano: 20:26, 02.02.2018

DIAMANT Fondant pszczeli to produkt przeznaczony do karmienia pszczół. Produkt jest w formie pasty/ciasta pszczelego, zawierającego mikroskopijne kryształy cukru otoczone cienką warstwą syropu iwertowanego. Powstający na bazie najwyższej jakości cukru 1 kategorii produkt ten jest bezpieczny dla pszczół, wykazuje niski wskaźnik HMF, brak pozostałości neonikotynoidów. Produkt pakowany jest w wygodny karton 5 kg.

Cena 22 zł/5 kg

 

fondantCiasto do podkarmiania wiosennego

Dodano: 17:26, 28.01.2018

Już w sprzedaży ciasto do podkarmiania wiosennego Arctos Bee fondant, cena 48 zł za 15 kg.ciasto2  ciasto 1Skupujemy wosk pszczeli

Dodano: 00:00, 03.09.2016

Do 30 zł za 1 kg wosku.

Możliwa również wymiana wosku na węzę:
1 kg węzy za 2 kg wosku.