1. KALENDARZ PSZCZELARSKI na 2021 r cena 35 zł

 1. ATLAS PSZCZELARZA Jacek Nowak- cena 30 zł

Fascynujące informacje o życiu pszczoły miodnej w ulu i poza nim, o jej funkcjonowaniu w poszczególnych porach roku zachwycą każdego, kto choć w niewielkim stopniu jest ciekaw owadów produkujących miód- dobro znane od starożytności.


 1. PORADY PASIECZNE Michała Piątka -cena 11 zł

Zawarte są porady pasieczne na kazdy miesiąc, właściwości miodów gatunkowych i innych produktów pszczelich, kalendarium prac pasiecznych, przepisy z udziałem pyłku i propolisu.


 1. ZAKŁADAMY PASIEKĘ Adam Roman – cena 46 zł

Tworzenie pasieki od podstaw i prowadzenie jej z sukcesem nie jest tak trudne, jeśli mamy odpowiednie przygotowanie teoretyczne: jak załozyć pasiekę, jaki typ ula wybrać, jaki sprzęt pasieczny skompletować, jak samodzielnie zbudować ul, z jakiego materiału, czym go ocieplić, jakie prace pasieczne wykonywać, jak przygotować pszczoły do zimowli.

Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w tej książce/


 1. PORADY PASIECZNE Przemysław Grobelny – cena 11 zł

Umieszczone są tu porady na każdy miesiąc, spis siewu i kwitnienia roślin pożytkowych, przygotowanie wosku do produkcji węzy, hodowla matek na własny użytek.


 1. MIODZIO ! James E.Tew -cena 43 zł

500 cennych porad dla nowicjuszy pszczelarstwa i doświadczonych hodowców pszczół. Wykwalifikowany pszczelarz, James E. Tew, stworzył praktyczny i przejrzysty zbiór wskazówek dla pszczelarzy- zarówno początkujących jak i zawansowanych. Każdy rodzaj poświęcony jest innemu aspektowi: Jak zostać pszczelarzem, akcesoria pszczelarskie, zapylanie biologia i zwyczaje pszczół miodnych, zarządzanie kolonią, jak zdobyc pszczoły, choroby pszczół, rok pasieczny, zastosowanie miodu, pozostałe produkty pszczele itd


 1. Choroby pszczół miodnych. Wydanie II P. Chorbińskin- cena 21 zł

W ” Chorobach pszczół miodnych” zawarto opis wszystkich chorób i szkodników pszczół występujących w naszej strefie klimatycznej oraz metody ich zwalczania. Informacje te przeplatają się z poradami z dziedziny gospodarki pasiecznej, takimi jak np. wykonywanie odkładów, zwalczanie rójek, poddawanie matek, przesiedlanie rodzin, karmienie rodzin pszczelich czy dostosowanie wielkosci gniazda do siły rodziny.


 1. Atlas chorób pszczół G.Topolska, A.Gajda -cena 31 zł

 1. Ochrona prawna pszczół w Polsce -cena 29 zł


 1. PORADY PASIECZNE K. Furso -cena 11 zł

Broszurka adresowana jest do początkujących pszczelarzy. Autor podpowiada, jakie prace pasieczne należy wykonywać w poszczególnych miesiącach. W 2011 roku na Łamach „Pasieki” ukazał sięcykl porad pasiecznych cieszący się dużą popularnością i uznaniem czytelników autorstwa Krzysztofa Furso. Trudno zabierać ze sobą do pasieki opasły rocznik pszczelarskiego pisma, stąd pomysł na oddzielną broszurkę, opracowaną właśnie na bazie wyżej wymienionych artykułów. Książeczka zawiera też słowniczek aż 76 pojęc związanych z pszczelarstwem oraz miejsce na notatki


 1. Choroby i szkodniki pszczoły miodnej P. Chorbinski -cena 6 zł

 1. NOTATNIK PSZCZELARSKI -cena 7 zł

 1. Dary pszczół – cena 30 zł

 1. Propolis w chorobach wewnętrznych – cena 13 zł

 1. Przysmaki, dekoracje, Kosmetyki -cena 28 zł

 1. Leczenie chorób wewnętrznych -cena 21 zł

 1. Miód i inne produty dla zdrowia- cena 19 zł

 1. Pszczeli pyłek kwiatowy cena 26 zł

 1. Notes pasieczny – cena 6 zł

 1. Wielki poradnik pasieczny – cena 45 zł

 1. Współczesna gospodarka pasieczna – 25 zł

 1. Pszczoły cena 45 zł